Tegoroczna trasa 5. Mróz Śrem Półmaratonu

Do naszej następnej „Tropikalnej Połówki” pozostało 108 dni i pora na przedstawienie informacji o trasie, którą będziemy pokonywać 🙂

11 czerwca 2016 będzie najprawdopodobniej ostatnią szansą na przebiegnięcie naszej stałej, corocznej trasy, bowiem kończy się jej 5-letni atest trasy biegu ulicznego. Już w tym roku zaczynamy planować kolejne „połówki”, dlatego prosimy o śledzenie naszego profilu, ponieważ już wkrótce damy Państwu możliwość na przedstawienie Waszych pomysłów na kolejne śremskie biegi.

Dokładny opis trasy Śrem Półmaraton 2016:
Start ŚREM PÓŁMARATON zlokalizowany jest na ulicy Wojska Polskiego w Śremie. Pierwszy odcinek trasy Półmaratonu wiedzie wzdłuż ul. Wojska Polskiego, po czym skręca w lewo w ul. Jana Kilińskiego do Ronda im. Jana Pawła II. Trasa biegu przebiega na tym odcinku przy Miejskim Parku Ekologicznym im. Włodzimierza Puchalskiego – ulubionego miejsca treningowego śremskich biegaczy. Na rondzie trasa biegu skręca w prawo w Aleję Solidarności, a następnie w lewo w ul. Grottgera, dalej skręcając w lewo w ul. Chełmońskiego, która wyprowadza dalszą część trasy poza miasto. Kolejny odcinek trasy prowadzi oznakowanym szklakiem turystycznym („Śladami Józefa Wybickiego”) i wiedzie do miejscowości o nazwie Gaj, gdzie trasa skręca w prawo. Kolejnym punktem na trasie Półmaratonu jest duża wieś o nazwie Krzyżanowo.Z Krzyżanowa trasa biegu drogą asfaltową prowadzi do wioski Błociszewo. Pokonując pętlę Gaj – Krzyżanowo – Błociszewo trasa powraca do miasta ponownie ul. Chełmońskiego, Grottgera, Aleją Solidarności, Kilińskiego, do mety na ul. Wojska Polskiego.