Opis trasy – 8. Śrem Półmaraton

Start 8. Śrem Półmaratonu rozpoczynamy z ulicy Staszica niedaleko obiektu Śremskiego Sportu. Biegniemy prosto aż do skrzyżowania na ulicę Grunwaldzką i dalej podążamy tą drogą do momentu zbiegnięcia na ulicę 1 Maja. Następnie czeka na nas lekko pofałdowana trasa Chłapowskiego, wracamy na Staszica i biegniemy aż do ulicy Kilińskiego, po drodze zahaczając o pierwszy punkt nawodnienia a dalej również o punkt odżywczy. Kierujemy się prosto aż do zakrętu na Nochówko i biegniemy prosto przekraczając 5km trasy.

Tu ponownie mamy punkt odżywczy i nawodnienie. Kierujemy się w stronę Międzychodu po drodze z podbiegami w Nochówku, Pełczynie i Gawronach. Po drodze trafimy na trzeci punkt nawadniający a w Gawronach znajduje się trzeci punkt odżywczy. Po wbiegnięciu w Gawronach na najwyższy punkt trasy czeka nas ostry zbieg po którym następuje kolejny podbieg mijając 10km trasy i docierając do Międzychodu.

Po osiągnięciu szczytu podbiegu w Międzychodzie następuje kilkuset metrowy zbieg w trakcie którego skręcamy na płaską drogę do Bodzyniewa. Zahaczamy tam o czwarty już punkt nawodnienia i punkt odżywczy. Wybiegając z Bodzyniewa kończy się płaski teren i ponownie wbiegamy na pofałdowana drogę mijając Wirginowo i Kadzewo. Tam znajduje się kolejny punkt nawodnienia. Za Kadzewem mijamy 15km trasy i wspinamy się w kierunku Nochówka.

W Nochówku po ostrym zbiegu zamykamy pętle biegu i wbiegamy na trasę którą pokonywaliśmy w pierwszych kilometrach zahaczając ponownie o punkt odżywczy i punkt nawodnienia. Dobiegając do Śremu wracamy na ulicę Staszica cały czas pokonując lekko pofałdowany teren mijając ponownie punkty, które były dostępne jako pierwsze. Biegniemy tą drogą do końca przekraczając 20km trasy i finiszując na mecie przed obiektem Śremskiego Sportu.